Home made Granola
Granola, zo simpel maar het maakt je healthy ontbijtje zo veel lekkerder. Na veel recepten geprobeerd te hebben en van alles samengevoegd te hebben ben ik op een recept gekomen die ikzelf heerlijk vind. Ik wil dit recept daarom ook graag met jullie delen en hoop dat jullie er net zo over denken.
Wat heb je nodig?
Ingrediënten:
- 1 bakje walnoten (ongebrand, ongezout)
- 1 bakje gemengde noten (ongebrand, ongezout)
- havermout (naar smaak)
- 3 tl kokosolie
- 150 ml ahornsiroop
- gedroogde cranberry’s (naar smaak)
- 1 handje kokossnippers
- water
Andere benodigdheden: staafmixer, bakpapier, bakplaat
Hoe maak je deze granola:
- Maak de walnoten en gemengde noten fijn met de staafmixer (niet helemaal verpulverd).
- Voeg de noten mix samen met de havermout samen in een mengkom, er staat naar smaak zo kan je zelf een beetje uitmaken hoe groot jij je portie wil maken.
- Verwarm in een pannetje de theelepels kokosolie samen met 75 ml ahornsiroop. Wanneer dit warm is haal je het van het gas en voeg je een paar druppels water toe, roer alles nog even goed door.
- Voeg dit mengsel toe aan het noten mengsel en schep goed door zodat alles goed is verdeeld.
- Verspreid heet mengsel over een bakplaat die bekleed is met een bakpapiertje, en zet het in de oven. De oven mag op 180 graden en nu gaat het een beetje op gevoel. Ik schep het mengsel om de tien minuten even om en wacht tot het hele mengsel wat bruin is verkleurd.
- Wanneer het mengsel bruin is verkleurd haal je de bakplaat uit de oven en schenk je de overige ahornsiroop over het noten mengsel. Voeg de gedroogde cranberry’s en kokossnippers toe en schep het geheel goed om.
- Blijf het mengsel om de 10 minuten omscheppen tot het helemaal afgekoeld is. Bewaar dit lucht dicht zodat het langer mee kan gaan.
Deze granola is heerlijk te combineren bij bijvoorbeeld: overnight oats, yoghurt of kwark, of om een smoothie bowl iets mee op te pimpen. Ik hoop dat jullie net zo enthousiast zijn als ik, en geniet ervan!
Liefs,
Team FITSHE